Benátský sen s vyjížďkou na pravé italské gondole

Zavřete oči a sněte svůj benátský sen. O čem? O plavbě po laguně, originální benátské architektuře, o italské kuchyni a módě, a o procházce mezi antickými pozůstatky, o malebných ostrůvcích a především o nezapomenutelných zážitcích.  

Benátky jsou velmi specifické město, ať už svou typickou renesanční architekturou, tak tím, že jsou ostrovním městem vystavěným na kůlech. Pokud se vydáte od náměstí sv. Marka kamkoli, vždy přejdete nějaký kanál. Tím hlavním je Canal Grande, což je zároveň hlavní městská dopravní tepna. Plavba typickým benátských vaporettem po tomto kanále je skutečným zážitkem, neboť právě zde byly vystavěny nejhonosnější městské paláce. Pokud plavbu absolvujete ve večerních hodinách, jsou navíc překrásně osvětlené. Uličky jsou v Benátkách velmi úzké, proto tu nejezdí ani žádné dopravní prostředky. Dokonce i policisté, záchranná služba a popeláři využívají motorových člunů.

Program cesty

 • 1. den
  Odjezd z ČR dle dohody, ale doporučujeme ranní hodiny. Denní přejezd s možností zastávek po cestě. Večer ubytování na hotelu.
 • 2. den
  Dopoledne bude naše první zastávka ve městě Aquileia, kde nás čeká prohlídka místní baziliky a římského fóra. Těšit se můžete na ochutnávku místního vína a místních sýrů. Odpoledne zastávka v Designer Outlet v Noventa di Piave, kde můžete nakoupit zboží světových značek a užít si skvělý den s dobrou kávou. Po cca 3 hodinách vyjedeme na ubytování do Lido di Jesolo. Luxusní večeře.
 • 3. den
  Po snídani se vydáme do Punta Sabbioni. Zajištěna je plavba lodí do centra Benátek a prohlídka města se znalým průvodcem. Během dne můžete vidět například Dóžecí palác, což je jedna z nejvýznamnějších památek, vybudovaný ve stylu benátské gotiky. Palác byl rezidencí benátského dóžete, vládce Benátské republiky. Budova postavená ve 14. století spojuje prvky evropské gotiky a byzantských a východních vlivů, tedy oblastí, se kterými Benátky obchodovaly. Zastavíme se i na vynikající cappucino a oběd, pokud si budete přát. Dále nás čeká bazilika Svatého Marka, hlavní kostel a jedna z nejvýznamnějších památek v Benátkách. Dnes je to asi nejlépe zachovaný příklad byzantské architektury. Navštívíte rovněž nejkrásnější benátský most Ponte Rialto, honosný dům Casa d´Oro a chybět nebude ani zastávka na mostě Ponte dell´Accademia odkud je nádherný výhled na Canal Grande. Ve večerních hodinách odjezd zpět na hotel a večeře.
 • 4. den
  Po snídani se opět přesuneme do Benátek, kde na nás čeká plavba po benátské laguně. Nejdříve se zastavíme na ostrově sklářů Murano, kde si kromě muzea skla a sklářských dílen budete moci prohlédnout kostel Santa Maria e San Donato s mozaikovou podlahou. Další zastávkou bude ostrov Torcello, kde uvidíte například kostel Santa Fosca nebo baziliku Santa Maria Assunta, před níž se nachází Attilv trůn, na němž sedával sám vůdce Hunů. Ze slavných osobností tu pobýval například americký spisovatel Ernest Hemingway. Jako poslední nás čeká ostrov Burano, který je proslulý architekturou a výrobou krajek. Zde budete mít osobní volno. Plavbu zakončíme společnou večeří na lodi s přípitkem a živou hudbou. Pro zájemce o nevšední zážitek doporučujeme plavbu obohatit o plavbu na benátské gondole. Po večerním programu se vrátíme na hotel.
 • 5. den
  Po snídani se vydáme na cestu zpět do ČR.
Užijte si absolutní luxus...

Sestavený zájezd má pouze informační charakter. Jeho obsah a rozložení budou upraveny vždy na přání klienta.

Odjezd a příjezd je modifikovatelný na přání klienta včetně možných zastávek po cestě, které rádi doporučíme. Ubytování zajistíme dle Vašich představ v hotelu odpovídacímu Vašim požadavkům. Spolupracujeme výhradně s kvalitními a luxusními hotely, kde jsme schopni domluvit Vám hotelový balíček včetně wellness and spa na míru, překvapení na pokoji, květin pro dámu aj.

Během zájezdu pro Vás zajistíme rezervace ve vybraných restauracích nebo barech. Stravování tak zajistíme kompletně formou all inclusive. Služby na zájezdu řešíme vždy na míru tak, abyste se zájezdem byly naprosto spokojeni. Sestavujeme itinerář na klíč. Dbáme na vysoký standard.